Sākums / Par visu / Latvijas labākie restorāni
3 jūlijs, 2015

Latvijas labākie restorāni

Ievietots: Par visu : Fellini

Katrā valstī ir restorāni, kas savās telpās uzņem ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet arī ārvalstu klientus. Arī Latvijā ir vairāki restorāni, kas izpelnījušies starptautiska mēroga atzinību. Ik gadu tiek veidots “Ekselences” restorānu tops, kurā, balstoties uz dažādiem kritērijiem – ēdiens, dzērieni, apkalpošana –, tiek noteikti Latvijas labākie restorāni.

Par Latvijas labāko šīs nozares pārstāvi atzīst restorānu “Vincents”, kurā galvenā šefpavāra loma ir Mārtiņam Rītiņam. Restorāns savu darbību uzsāka 1994. gada 1. aprīlī un kopš tā laika ir ieguvis popularitāti gan Latvijas, gan ārvalstu gardēžu vidū. Tas apkalpojis tādas pasaulē zināmas personības kā princis Čārlzs, Angele Merkele, Eltons Džons, Japānas imperators un vēl daudzus citus. Restorāna ēdienkarte tiek mainīta atbilstoši sezonām; gatavošanā izmantotie produkti ir tikai augstākās kvalitātes, kas netiek iegūti ar starpnieku palīdzību, bet uzreiz no audzētājiem un ražotājiem. Tiek izmantoti arī ekoloģiski audzētie Latvijas mazo zemnieku produkti, kurus ir atzinis pats Mārtiņš Rītiņš. Restorānā “Vincents” iespējams baudīt gan ikdienišķas maltītes, gan atzīmēt svarīgus dzīves notikumus. Pats restorāns atrodas Rīgā, jūgendstilā celto māju rajonā – Elizabetes ielā 19.

Latvijas otrā labākā restorāna titulu ir saņēmis restorāns “Bibliotēka No.1”. Tā šefpavārs ir Māris Jansons, kurš saviem klientiem piedāvā sezonālu ēdienkarti. Ēdieni tiek gatavoti, balstoties jau uz ilggadēju pieredzi. Lai gan pats restorāns rada klasiskā stila iespaidu, tomēr, baudot šefpavāra piedāvāto maltīti, nav ne miņas no klasikas tradicionālā izpratnē. Restorāns pārējo vidū ir ekskluzīvs ar to, ka tas pats arī importē vīnus. Turklāt restorāna telpās ir vīna ierīce, kas ļauj ikvienam nobaudīt ne tikai pudeli, bet arī glāzi vīna. Restorāns “Bibliotēka No.1” atrodams Rīgā, Tērbatas ielā 2.

Kā nākamais Latvijas labākais restorāns ir “Tam labam būs augt”, kas zināms arī kā 3 pavāru restorāns. Kā jau noprotams, tad restorānā ir trīs šefpavāri – Mārtiņš Sirmais, Juris Dukaļskis un Ēriks Dreibants. Restorāna ēdienkarte tiek atzīta par ļoti radošu un oriģinālu, īpaši izceļot šefpavāru “ēdiena mākslu”, kas tiek pasniegta uz sviestpapīra. Arī šis restorāns izvēlas tikai labākos produktus, lai spētu iepriecināt apmierināt ikviena sava klienta vēlmes. Īpaši ir tas, ka restorāna interjera elementi, izņemot virtuves leti, ir restaurēti no vecām mēbelēm. 3 pavāru restorāns “Tam labam būs augt” atrodas Rīgā, Torņa ielā 4, Jēkaba kazarmās 2B.

Latvijas labāko restorānu 4. vietā ierindojas restorāns “Kaļķu vārti”, kas atrodas Vecrīgā, Kaļķu iela 11A. Tā šefpavārs ir Raimonds Zommers, kas ēdienkartē mij dažādu kultūru ēdienus, tai skaitā arī latviešu. Restorāns ir 2009. gadā guvis interjera pārmaiņas, kurās arī dominē latviešu etnogrāfiskie raksti, kas aizgūti no 1895. gadā Bebrīnas pagastā tamborēta mežģīņu pārklāja. Viss restorāna “Kaļķu vārti” interjers, sākot no visniecīgākajām detaļām līdz pat lielām mēbelēm, ir Latvijas ražotāju veikums. Restorānā piedāvātā ēdienkarte ir daudzveidīga un sezonāla, kas pārsteigs ikvienu tā apmeklētāju. Turklāt dzērienu kartē ir iespējams atrast arī kokteiļus, kas ir paša restorāna jaunradīti.

Latvijas labāko restorānu pirmajā pieciniekā ierindojas arī restorāns “Riviera”, kas ir veidots īpašā Vidusjūras stilā ne tikai interjera, bet arī ēdienu ziņā. Restorāna šefpavārs ir Jānis Sokolovskis, kurš ēdienkartē ir apvienojis dienvidu zemju – Grieķijas, Spānijas un Itālijas – ēdienu garšas, kā arī tiek piedāvāts plašs vīna klāsts, kas papildus rada Vidusjūras neatkārtojamo atmosfēru. Īpaši izceļams tas, ka virtuvē darbojas unikāls ar malku kurināms grils – kūpinātava. Restorāna telpas ir iespējams atrast Rīgā, Antonijas ielā 13

Restorāni “Vincents”, “Bibliotēka No.1”, “Tam labam būs augt”, “Kaļķu vārti” un “Riviera” ir tikai daži no Latvijas labāko restorānu klāsta. Labāko restorānu topā ierindojas arī tādi restorāni kā “Bergs”, “Renomme”, Vīna studijas restorāns, Mālpils muižas restorāns, “Ostas skati”, “Burkāns”, “Valtera restorāns” un vēl daudzi citi.